to łączna kwota, która wpłynęła na konto m. st. Warszawy z UE w latach 2005-2018

Wirtualny Warszawski Obszar Funkcjonalny (Virtual WOF)

opublikowano: Poniedziałek, 28 Stycznia, 2019 - 13:41, bgolab

Projekt pn. "Wirtualny Warszawski Obszar Funkcjonalny (Virtual WOF)" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Informacje dotyczące projektu

Wartość całkowita projektu: 70 592 601,31 zł
Wkład własny: 14 118 520,27 zł
Wartość dofinansowania: 56 474 081,04 zł
Źródło dofinansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny: Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2014-2020
Priorytet: II Wzrost e-potencjału Mazowsza
Działanie: 2.1 E-usługi
Planowany okres realizacji projektu: 01.07.2016 – 30.12.2022
Lider projektu: Miasto Stołeczne Warszawa

Jednostki realizująca projekt: Biuro Pomocy i Projektów Społecznych, Biuro Ochrony Środowiska, Stołeczne Biuro Turystyki, Zarząd Dróg Miejskich i Zarząd Transportu Miejskiego

Projekt realizowany jest w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, których liderem jest Miasto Stołeczne Warszawa, a partnerami 25 gmin:

1. Czosnów,

23. Ząbki,

24. Zielonka,

25. Żyrardów

Cel główny projektu: Głównym celem projektu jest podniesienie jakości życia mieszkańców i osób przyjezdnych, w tym turystów poprzez dostarczenie pakietu e-usług uławiających wielopłaszczyznową interakcję z gminami i korzystanie z usług publicznych przy wykorzystaniu technologii mobilnych.

Cele tematyczne:

1. Zwiększenie dostępności przestrzeni publicznych i usług publicznych na terenie WOF;
  2. Uatrakcyjnienie i zwiększenie dostępności oferty kulturalnej i turystycznej WOF;
  3. Podniesienie jakości usług transportu publicznego na terenie WOF;
  4. Usprawnienie systemu parkowania przyulicznego/na miejskich parkingach na obszarze WOF;
  5. Zwiększenie świadomości instytucji i osób fizycznych na temat stanu parametrów środowiskowych na terenie WOF.

Zakres projektu obejmie 5 obszarów tematycznych:

E-dostępność – wdrożenie systemu mikro-nawigacji i informacji kontekstowej, który ma ułatwić poruszanie się po przestrzeniach publicznych, w tym wewnątrz budynków (np. ostrzegać osoby niewidome o przeszkodach) oraz zwiększyć dostępność informacji i usprawnić załatwianie spraw w urzędach publicznych w szczególności osobom z dysfunkcją wzroku.

E-turystyka – stworzenie wirtualnego, spersonalizowanego, mobilnego przewodnika dla turystów
i mieszkańców, promującego ofertę turystyczną i kulturalną gmin, powiązanego z informacjami kontekstowymi, elementami rozszerzonej rzeczywistości i grywalizacji (np. interaktywnymi ścieżkami zwiedzania, grami miejskimi).

E-transport – stworzenie planera podróży komunikacją metropolitalną opartą o rozkład jazdy w czasie rzeczywistym.

E-parkowanie dostarczenie kierowcom prostego narzędzia mobilnego, które ułatwi im poruszanie się po mieście i odnajdowanie wolnych miejsc parkingowych – dostarczającego informacje o zajętości w czasie rzeczywistym.

E-środowisko – stworzenie systemu zbierania, przetwarzania i prezentowania w czasie rzeczywistym danych dotyczących parametrów środowiskowych w dwóch obszarach – jakości powietrza oraz natężenia hałasu.

Więcej informacji na temat projektu udziela Marta Lipczyńska mlipczynska@um.warszawa.pl